Duyuru

Duyuru Modül
Daralt

Savior Otomasyon Youtube Kanalı

Savior Otomasyon Youtube kanalı açılmıştır.

https://www.youtube.com/channel/UCfq...92cJO_Q/videos
Devamını göster
Kısalt

fpwin gr ile hızlı sayıcı

Sayfa Başlığı Modül
Taşı Kaldır Daralt
X
Konuşma Detayı Modül
Daralt
  • Süzgeç
  • Zaman
  • Göster
Tümünü Temizle
yeni yazılar

• fpwin gr ile hızlı sayıcı

fpwin gr programı ile FPOR-F32CP PLC de hızlı sayıcı uygulaması yapmak istiyorum kullanma kitağçığındaki gibi yapmama rağmen değer alamıyorum PLC konfşgrasyonunda ne gibi değişiklikler yapılması gerekiyor detaylı bir örnek var mıdır. teşekkürler

Merhaba

Savior Otomasyon Youtube kanalımızdaki aşağıdaki linkini verdiğim video yu izleyerek gerekli okuma işlemini yapabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=lLSh...xhOjQ4hbI&t=0s

İyi çalışmalar

Yorum

fpwin gr programı için istemiştim

Yorum

Merhaba

Hızlı sayıcı girişini enkoder ile test ediyor iseniz aşağıdaki sorularımızı cevaplayabilir misiniz?

Çift faz enkoder yapısını mı kullanıyorsunuz? (Enkoder in A ve B uçları mı plcye bağlı)

Enkoderiniz 24V a uygun Open Collector veya Push Pull mu?

PLC nin giriş ledlerinde enkoder i hareket ettirdiğinizde ON- OFF olduğunu görüyor musunuz?

Hangi dijital girişlere enkoder uçlarını bağladınız?

Eğer enkoder değil de tek bir sensör bağladığınız ise aşağıdaki sorularımızı cevaplayabilir misiniz?

PLC nin giriş ledlerinde sensör ü gösterip bıraktığınızda ON- OFF olduğunu görüyor musunuz?

Hangi dijital girişe sensör ucunu bağladınız?

Yorum

Çift faz enkoder yapısını mı kullanıyorsunuz? (Enkoder in A ve B uçları mı plcye bağlı) evet

Enkoderiniz 24V a uygun Open Collector veya Push Pull mu? normal rotary encoder open collector heralde

PLC nin giriş ledlerinde enkoder i hareket ettirdiğinizde ON- OFF olduğunu görüyor musunuz? görüyorum

Hangi dijital girişlere enkoder uçlarını bağladınız? X0-X1

FP0R_encoder_tur_ve_devir_bilg_hesabı adlı örneğinizi yüklediğim zaman sorun yok çalışıyor.
          klavuzdaki örneği çalıştıramadım

Yorum

Merhaba,

Yapıp da çalıştıramadığınız örneği bize gönderebilirmisiniz.

Yorum

Lütfen bekleyin...
            X