Duyuru

Duyuru Modül
Daralt

Savior Otomasyon Youtube Kanalı

Savior Otomasyon Youtube kanalı açılmıştır.

https://www.youtube.com/channel/UCfq...92cJO_Q/videos
Devamını göster
Kısalt

GT21

Sayfa Başlığı Modül
Taşı Kaldır Daralt
X
Konuşma Detayı Modül
Daralt
  • Süzgeç
  • Zaman
  • Göster
Tümünü Temizle
yeni yazılar

• GT21

İYİ GÜNLER ELİMDE GT21 VE GT01 EKRANLAR VAR BU EKRANLARA PANOSONİC PLC PROĞRAM YÜKLEME KABLOLARIYLA PROĞRAM ATILIYORMU ATILMIYOR İSE BANA HMI VE PC ARASI KABLO ŞEMASI LAZIM PDF GÖNDERİRSENİZ SEVİNİRİM.

Merhaba

5 pinli plc program yükleme kablosu ile bu panellere de program yükleyebilirsiniz.

İyi çalışmalar

Yorum

teşekkür ederim şuan gt21 ile çok yol katettim ama tek bir problemim kaldı oda en önemlisi fp0-c32cp ile haberleştirmem lazım ekranı plc im denemeler için kullandıgım bir plc ilk ekran proğramını yazdığımda 2 buton 1 lamba ekledim sd-rd rd-sd baglantılarınıda bagladığımda ekrandaki buton ve lamba ekrana geldi sonrasında plc tarafından butonların adreslerine göre lader oluşturdum ve proğramı plc ye yükledim o andan itibaren ekrandaki haberleşme gitti ve butonlar artık yok plc runda plc tarafından rs 232 ayarı yapmalımıyım acaba??

Yorum

PLC nin ilk kullandığınız adresleri R0-R2F ve DT0-DT2 arası plc ile ekran arasındaki özel kontrol yöntemleri için ayrılmıştır.(PLC içerisinden sayfa değiştirme, buzzer kontrolü vb.)
        Bu adresler dışındaki adresleri plc yazılımında kullanmanızı tavsiye ederim.

Yada ekranda bu adreslerin ayarlandığı bölüme GT Configuration / Basic Setup girerek farklı adresler yazabilirsiniz.

​İyi çalışmalar

Yorum

Lütfen bekleyin...
        X